İkizler Burcu’nda Güneş Tutulması

10 HAZİRAN 2021 SOLAR ANNULAR (HALKALI GÜNEŞ TUTULMASI)

Türkiye, İstanbul saatine göre 13:53’de Halkalı Güneş Tutulması gerçekleşti.

Halkalı Güneş Tutulması, Güneş’in görüntüsünü kısmen gizler. Ay’ın çapının Güneş’in çapından daha küçük olmasından dolayı Güneş halka şeklinde gözükür. Güneş’in ışığı zayıflayacağı için tutulmanın gözüktüğü yerlerde o bölgenin afet senaryosu ne ise o tetiklenir.
Güneş tutulmaları çok kuvvetli YENİ AY’lardır.
Ay düğümlerinin yakınlarında gerçekleşirler. Ay düğümüne ne kadar yakın ise o derece önemli ve kuvvetli olayların göstergesidir. Haliyle etkisi de o kadar güçlü ve uzun olacaktır.

19 derece 47 dakika İKİZLER BURCU’nda yaşanan bu güneş tutulması 3 dakika 51 saniye kadar sürdü. Etki süresi, 10 Haziran 2021 tarihinden yaklaşık 10 ay kadar önce ve sonra olacak şekilde yayılacak. Tutulmalarda bir seri 1280 yılda tamamlanır ve 18 yıl 11 günde bir aynı seri numarası denk gelir.

Aynı seride 31 Mayıs 2003 tarihinde bu defa 9 derece İkizler Burcu’nda Güneş Tutulması yaşanmış. O dönemi hatırlayabiliyor musunuz? O dönemde de bazı sezişlerin gerçek olduğu temalar vardı.

Bu arada kuzey bölgesi 5. seri ve 5 serinin 147 saros sıra numaralı tutulması Türkiye’den gözlenmedi. Kuzey bölgelerde (Kanada, Grönland, Rusya, Kuzey Amerika, Kuzey Asya, Atlas Okyanusu) göründü.

Bununla birlikte en keskin etkileri deneyimeleyenler 18-21 derecelerde hava elementi’nde ve değişken gruplarda sembolü olanlar olacak. Aynı zamanda güçlü bir tutulma olduğu için her birimizin haritamızda hangi alanına düşüyorsa o alanda yeniliklerle buluşmaya gönüllü olmak gerekecek.

Yine bu tutulmada da yine Kraliyet Yıldızları ALDEBARAN ve ANTARES gündemde olacak. Bunlara ek olarak Retro Merkür İkizler’de BELLATRIX sabit yıldızı aktifleşirken ; Yengeç Burcu’ndaki Venüs ise ALHENA sabit yıldızı ile kavuşuyor.
Şöyle bir temsil ettiklerine bir göz atalım;

BELLATRIX; ruhun karanlık/ gölge tarafı sayesinde gelen başarıdan bahseder. Orion Takım Yıldızı’ndan Beta ve Betelgeuse’nin gölge ikizi olarak tanımlanır.

ALHENA: Bir misyona sahip olmakdır. Önemli birinin işaretlenmesi yani AŞİL’ İN TOPUĞU dediğimiz noktadır. Farkında olduğu ya da olmadığı bir misyonu olmak anlamlarına gelir.

SAROS SERİSİ 5 KUZEY 147 : İçerisinde psişik ya da bilinçaltından gelen bilgiler olan ani düşünceler. Vizyonlar, haber veren rüyalar. Bu durum kişiyi zenginleştirir.

Tutulmadaki görünümlere değinirsek;

Tutulma, ( GÜNEŞ-AY- AYDÜĞÜMÜ BİRLEŞKESİ) Retro Satürn ile üçgen açı yapıyor,

Güney Ay Düğümü Antares birleşkesi Chiron ile üçgen açı yapıyor,

Retro Satürn Uranüs ile kare açıda,

Retro Merkür Bellatrix birleşkesi Neptün ile kare açıda,

Pluto ve Mars karşı karşıya…

Şimdi tüm bunları birleştirerek bu tutulmanın nelere dikkat çektiğine bakalım;

Öncelikle akıllıca hareket etmenin önemi tüm seneye yayılıyordu! Bunu mutlaka hatırlatıcı olarak tekrar vurgulamak isterim.

Olumsuz niyetlerden kaçınmanın önemini ve mütevaziliğin değer kazandığını farkedeceğiz. Uzun zamandır sezdiğimiz, içimizden gelen bir sesin/ bir fısıltının/ bir öngörünün / bir niyetin aslında doğru olduğuna şahit olacağız.

Hayat içindeki rolümüzü keşfedeceğiz. Ne yapacağımızı, nasıl yapacağımızı, nasıl ayak uyduracağımızı anlayacağız.Saklı potansiyellerimizi idrak edeceğiz.
Rüyalar, vizyonlar, sezgiler aklın gücü ile birleşerek bize yön gösterecek.

Yaklaşık olarak 10 ay önce başlayan, içten içe kendini hissettiren bir oluşumu göreceğiz. Bir konuya yoğun bir içsel bağlanış deneyimlenmiş olabilir. Bu yoğunluğun ne olduğu iyice gözükmeye başlıyor ve bununla içsel biliş hali örtüşüyor olacak.
Doğruluğun, samimiyetin, bilgelerin, tecrübelerin önemini daha çok hissedeceğiz. Hızlıca, takıntılı olacak şekilde büyük adımlar atmamaya dikkat edeceğiz.
Çok şey bulanık ve puslu gözükse de İçten içe hissettiğimiz konu yönünde adımlar atmak gerektiğini, korkunun ecele faydası olmadığını anlayacağız.
Bazı hayal kırıklıkları/ kendimizi kandırdığımız konular farkedilecek. Kendi geleceğimizi yaratma, kendi yolumuza gitme, birey olma potansiyelleri daha da belirginleşmeye başlayacak. Dayanışmanın, mütevaziliğin, dengenin önemi günyüzüne çıkacak.

Hayatımızdaki pek çok şeyin dijitalleşme üzerinden yürümeye başladığı bu dönemde; İnternet/ internet üzerinden ticaret/ dijital güvenlik/ gerçek bilgi/ bilgiyi pratikçe hayata dökme/ tecrübeli kişilerin öngörümleri / bilimin ışığı ne kadar önemliymiş, bunu net şekilde göreceğiz.

Ülkemizim 12. Evinde geerçekleşen bu güçlü tutulma; içimizdeki gizli düşmanları, gizli toplulukları, sırları, gizleri, casuslukları gündeme getirecek; halktan gizli – kapaklı yapılmış/ söylenmiş ne varsa ortaya döküleceğini gösteriyor. Bununla birlikte güç savaşlarının gündeme gelmesi muhtemel. Sağlık konusunda temkinli davranmak faydalı olmaya devam edecek. Değerli tecrübe sahibi bilim adamlarına kulak vermemiz kıymetini koruyacak.

En güzel ihtimallerle buluşmanız dileğiyle;

Gökyüzü Fısıltıları
Astrolog
Mevlude Emiroğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s